Uncategorized

Marynarka męska

Świetnie leżący garnitur to obowiązkowy element każdej męskiej garderoby. Jest ponadczasowym symbolem elegancji podczas różnych uroczystości. Pierwotnie był ubiorem mężczyzn z wysokich klas społecznych. Garnitur męski przeszedł długą ewolucję, aby przyjąć współczesną formę. Wykwintni krawcy obserwując kierunek rozwijającej się mody proponowali coraz krótsze marynarki oraz dłuższe spodnie. Miało to na celu spopularyzowanie go jako codziennego ubioru. Mniejsza strojność spowodowała, że garnitur stał się dostępny dla każdego. Drogie i luksusowe ubiory odznaczały się nie strojnością, ale przede wszystkim warsztatem krawieckim. Co ważne, garnitur męski sprawdzał się zarówno w dziennych jak i wieczorowych okazjach. Jego zmodyfikowana postać była chętnie zakładanym strojem również podczas polowań. Nowoczesny garnitur jest znacznie bardziej uproszczony. Do mody wróciły kamizelki, które świetnie tworzą oryginalne trzyczęściowe zestawy.
W obecnych czasach każdy mężczyzna powinien w swojej szafie mieć gatnitur skrojony na miarę swoich potrzeb. Nawet artyści docenią możliwości, które oferuje im ten wyjątkowy strój męski. Choć dzisiejsze trendy stawiają na nieformalny luz, należy pamiętać że garnitur jest najlepszym wyborem na oficjalne sytuacje. Bez względu na styl życia, wielu panów z pewnością doceni klasyczne modele z węższymi nogawkami i rękawami. Taki krój pasuje każdemu mężczyźnie, niezależnie od sylwetki oraz wzrostu. Co więcej, garnitur o odpowiedniej długości nogawek może optycznie uatrakcyjnić sylwetkę. Przyjrzyjmy się kluczowym elementom garnituru męskiego.
Garnitury męskie składają się z marynarki oraz spodni. Marynarka powinna być taliowana i idealnie dopasowana do figury. Składa się z klap o wybranym kształcie, brustaszy oraz kieszeni z patkami. Bardzo modne są modele dwurzędowe. Szczególnym podkreśleniem sylwetki męskiej są usztywnienia ramion, mające nadawać jej kształtu odwróconego trójkąta. Na idealnie dobrane spodnie składa się szereg czynników. Powszechnie obserwowane są źle dobrane spodnie, które zaburzają wizerunek mężczyzny. Tylko w stylu włoskim akceptowana jest długość spodni przed kostkę. Panowie mogą wybierać wśród spodni z mankietami na samym dole nogawek. Spodnie powinny posiadać szlufki na pasek. Eleganckie spodnie garniturowe mają być zaprasowane w kant. Wyróżnić można  luźniejszy krój regular. Kiepskim wyborem jest noszenie spodni obcisłych, które z pewnością nie wyglądają elegancko.
Niemniej ważna jest koszula. Najlepszą opcją będzie wysokiej jakości, naturalny biały materiał. Popularność zyskują oddychające tkaniny typu „non iron”. W stylizacjach biznesowych królują odcienie błękitu. Koszule charakteryzują się różnymi typami kołnierzyków. Dostępne desenie powodują, że świetnie dobrana koszula sprawdzi się w rozmaitych stylizacjach. Choć w ubiorze męskim preferuje się długi rękaw koszuli, to w nieformalnych stylizacjach letnich dopuszczalna jest także jego krótsza odmiana.
    Mężczyzn chcących powiększyć swoją kolekcję garniturów zapraszamy do skorzystania z asortymentu marki. Jest ona kojarzona między innymi z wysokiej jakości garniturami męskimi. W asortymencie marki znajdują się również okrycia wierzchnie, dzięki którym każdy gentleman może przygotować wyjątkową stylizację. Zapraszamy do zapoznania się z kolekcją męską oraz uzupełnienia swojej szafy na przykład w klasyczny garnitur.